Moose Racing
Article no.: MR-29032273
Article no.: MR-29032274
Article no.: MR-29032275
Article no.: MR-29032276
Article no.: MR-29032277
Article no.: MR-29032278
MX Pants Moose Racing Kids Agroid green/red/black
This product is no longer available
Unfortunately, we no longer sell this product in our shop.
However, we would like to help you find an alternative. Please take a look at other products within the same category or contact us so we can help you find the right product.
Description
MX Pants Agroid for kids / youth from Moose Racing
- Made from abrasion resistant polyester
- Durable double seams
- Reinforced nylon inner knees
- Sublimated, fade resistant graphics
- Ergonomic preformed cut
- YKK zip
Questions about the product
Manufacturer's Details
PARTS EUROPE
Conrad Röntgen Strasse 2
54332 Wasserliesch/Trier
Germany
sales@partseurope.eu
Technical details
| MX Pants Moose Racing Kids Agroid green/red/black 18 | |
|---|---|
| Article no. | MR-29032273 |
| Weight | 0,90 kg |
| Collection | 2023 |
| Series | Agroid |
| Brand | Moose Racing |
| Product type | MX Pants |
| Gender | Kids |
| Size | 18 |
| Colour | Green |
| Use | Motocross |
| MX Pants Moose Racing Kids Agroid green/red/black 20 | |
|---|---|
| Article no. | MR-29032274 |
| Weight | 0,90 kg |
| Collection | 2023 |
| Series | Agroid |
| Brand | Moose Racing |
| Product type | MX Pants |
| Gender | Kids |
| Size | 20 |
| Colour | Green |
| Use | Motocross |
| MX Pants Moose Racing Kids Agroid green/red/black 22 | |
|---|---|
| Article no. | MR-29032275 |
| Weight | 0,90 kg |
| Collection | 2023 |
| Series | Agroid |
| Brand | Moose Racing |
| Product type | MX Pants |
| Gender | Kids |
| Size | 22 |
| Colour | Green |
| Use | Motocross |
| MX Pants Moose Racing Kids Agroid green/red/black 24 | |
|---|---|
| Article no. | MR-29032276 |
| Weight | 0,90 kg |
| Collection | 2023 |
| Series | Agroid |
| Brand | Moose Racing |
| Product type | MX Pants |
| Gender | Kids |
| Size | 24 |
| Colour | Green |
| Use | Motocross |