MXS Wear
Article no.: MXS-WEAR600-03-XS
Article no.: MXS-WEAR600-03-M
Article no.: MXS-WEAR600-03-L
T-Shirt Women MXS Racing Basic grey
This product is no longer available
Unfortunately, we no longer sell this product in our shop.
However, we would like to help you find an alternative. Please take a look at other products within the same category or contact us so we can help you find the right product.
You'll get 6 reward points
Share product
You'll get 6 reward points
Share product
Description
Maxiscoot is designing their own streetwear! MXS Racing T-Shirt Women grey, basic grey tee with MXS Racing print. Be part of the scooter crowd and show it!
- crew neck
- 90% cotton / 10% viscose
- colour: grey
- print: green
- logo: Powered by MXS Racing
- size guide: 167cm = size S
Questions about the product
Manufacturer's Details
Streetbuzz Distribution GmbH
Brachalmet 4
66271 Kleinblittersdorf
Germany
info@streetbuzz.com
Technical details
| T-Shirt Women MXS Racing Basic grey XS | |
|---|---|
| Article no. | MXS-WEAR600-03-XS |
| Weight | 0,08 kg |
| Brand | MXS Wear |
| Product type | T-Shirt |
| Gender | Women |
| Size | XS |
| Colour | Grey |
| Use | Street Wear |
| Clothing colour | light grey , grey |
| T-Shirt Women MXS Racing Basic grey M | |
|---|---|
| Article no. | MXS-WEAR600-03-M |
| Weight | 0,13 kg |
| Brand | MXS Wear |
| Product type | T-Shirt |
| Gender | Women |
| Size | M |
| Colour | Grey |
| Use | Street Wear |
| Clothing colour | light grey , grey |
| T-Shirt Women MXS Racing Basic grey L | |
|---|---|
| Article no. | MXS-WEAR600-03-L |
| Weight | 0,14 kg |
| Brand | MXS Wear |
| Product type | T-Shirt |
| Gender | Women |
| Size | L |
| Colour | Grey |
| Use | Street Wear |
| Clothing colour | light grey , grey |